ארכיון

ניהול ופיקוח בניה

הוצאה לפועל של מיזם נדל"ן היא אחד הדברים היותר קשים; ניהול ופיקוח בניה דורש השקעה של זמן, ידע ומחשבה ויכולת תכנונית גבוהה. ועם זאת, אין מרגש יותר מלראות מיזם, הקיים רק על גבי שרטוטים, מתעורר לחיים והופך למבנה או קבוצת מבנים מתפקדים ומלאי חיים.

הוצאה לפועל של מיזם איננה נבחנת רק בתוצאה הסופית, קרי העובדה שהמבנה עומד על תילו ומתפקד. הדרך לסיום המוצלח לא פחות חשובה, ולעתים מהווה מרכיב משמעותי בהגדלת הרווחיות שלו. השגיאה הגדולה ביותר שניתן לעשות, לפיכך, היא להניח לדברים להתנהל מעצמם.

המשמעות מאחורי ניהול ופיקוח בניה

ניהול ופיקוח פרויקטים בבניה פירושו נטילת מושכות הניהול, קביעת התקציבים המתאימים עריכת התיאומים הנדרשים בין הגורמים השונים, לצד פעולות בחירה נכונה של קבלני ביצוע וחומרי בניה התורמת רבות להגדלת החיסכון, להלן מקצתן: פיקוח ושמירה על הסטנדרטים שנקבעו לאורך כל שלבי הפרויקט יש צורך בשמירה על התקציבים לוחות זמנים ועקרונות התכנון תוך הימנעות מקיצור דרכים בטיחותיות ודרישות האיכות.

תהליכי עבודה – יש לוודא מקרוב שמירה על תהליכי עבודה נכונים ועל תיאום בין כל הגורמים בשטח. תיאום כזה מונע עיכובים מיותרים ושימוש לא נכון ובזבזני בחומרי בנייה.

בנוסף, רכש נכון עשוי לתרום להצלחה של מיזם או עלול לפגוע בו בצורה קשה. המטרה של פעולת רכש מוצלחת היא לרכוש את מכלול החומרים הנדרשים בכמות הנכונה, בזמן הנכון ובמחיר הטוב ביותר. הזמנה של חומרי גלם שגויים מהווה לא רק בזבוז כשלעצמה, אלא מעכבת את הבנייה.

חברת א. ורון – יזמות, ניהול וליווי פרויקטים, מעניקה שירותים במתן ייעוץ וניהול בתחום הבנייה והפיתוח, החל משלב הייזום, עבור דרך קבלת כל האישורים הנחוצים ועבודה מול הגורמים השונים המעורבים בתהליך, ועד למימוש הפרויקט והוצאה שלו אל הפועל. במהלך ההקמה, מעניקה החברה שירותי ניהול ופיקוח בניה המבטיחים ביצוע איכותי, תוך הקפדה על מקצועיות לאורך כל הדרך.

אם אתם עומדים לפני הוצאה לפועל של פרויקט או לקראת מימוש שלו, צרו קשר כבר ותוכלו ליהנות משירותיה של החברה ומהניסיון הרב שצברו אנשי הצוות שלה, ובראשם אורי ורון, ששימש בתפקידים בכירים והיה אחראי על פרויקטים רבי משמעות.

ניהול פרויקטים בבניה

הטיפול במיזם הנדל"ן ברמת התכנון וקבלת האישורים, הוא רק השלב הראשון. השלב הבא הוא הפעלת קבלן ביצוע או מספר קבלני משנה למימוש הבניה עלייה על הקרקע, הכשרה שלה והתחלת הבנייה בפועל. מהרגע הזה, כל העבודה מוטלת על אנשי המקצוע בשטח. ואולם על מנת לוודא שהביצוע אכן עומד בתכניות, חשוב להיעזר בשירותיהם של גוף או חברה מיומנים המתמחים בנושא ניהול פרויקטים בבניה.

ניהול פרוייקטים בבניה וייעול תהליך העבודה

ניהול נכון מטרתו להגיע לתוצאות אופטימאליות תוך חיסכון מכסימלי בעלויות העבודה והחומרים. ניהול מקצועי, בעיקר בתחום הנדל"ן, עשוי להביא לחיסכון של עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים ולהגדיל, בסיכומו של עניין, את הרווחים ליזמים. כל זאת בלא לפגוע באיכות הסופית של הביצוע. ניהול פרויקטים תכנון ביצוע ובקרה מקצרים את הזמן הנדרש לסיום.

רכש נכון: ניהול פרויקטים בבניה מחייב התמקצעות בנושא, על מנת להשיג את החומרים האיכותיים ביותר, במחיר בנמוך ביותר ובזמינות הגבוהה ביותר.

ניהול נכון של כוח אדם: אחת ההוצאות הגדולות ביותר היא ההוצאה על כוח אדם. לפיכך מציאת כוח האדם המקצועי ביותר נמנית גם היא עם המשימות החשובות של הניהול. בחירה נכונה של קבלני משנה וניהול עבודה נכון יכול להוזיל את ההוצאות באופן ניכר.

חברת א. ורון – יזמות, ניהול וליווי פרויקטים היא אחת החברות האיכותיות בתחום ותסייע לכם היזמים להביא את היזמה שלכם לסיומה המוצלח בזמן הקצר ביותר ובמינימום הוצאות.

ניהול פרויקטים בבניה והחשיבות של פעולות מתואמות

ככל שהמבנה או הפרויקט גדולים יותר, כך עולה החשיבות של ניהול פרוייקטים בבניה בצורה מקצועית – עבודה מתואמת בין כל הגורמים המקצועיים החל מחפירת היסודות לבניין, עבור דרך שלבי הבנייה השונים וכלה בעבודות הגימור ומסירת הפרויקט.

גם בלא להיות איש מקצוע ניתן להבין כי איחור של יום בחפירת היסודות לא ניתן להחזיר לאחור ויום המתנה של הצמ"ה על המגרש בלא פעולה בגלל שעבודות קודמות לא הסתיימו פירושם עשרות אלפי שקלים שיורדים לטמיון.

חברת א. ורון – יזמות, ניהול וליווי פרויקטים אמונה על ניהול יעיל וחסכוני המניב תוצאות טובות מאוד מבחינה כלכלית ליזמים. הניסיון הרב שצברה החברה והעומד בראשה בניהול פרויקטים גדולים בשלושת העשורים האחרונים מניב תועלת מרובה ללקוחותיה המרוצים.

ניהול פרויקטים תכנון ביצוע ובקרה – למקצוענים בלבד

בשורות לעיל נסקרו על קצה המזלג העקרונות לחסכון ביזמות נדל"ן גדולות. העיקרון העובר כחוט השני לאורך כל השלבים של ניהול פרוייקטים בבניה הוא זיהוי הפרצות העלולות לגרום להוצאות מיותרות ונקיטת אמצעים על מנת לסתום אותן במהירות. כיוון שמדובר בסכומים רציניים אפילו בקנה מידה של בעלי הון גדולים, הפקדת הפיקוח והשליטה בידי מי שאיננו בעל ניסיון מוכח עלולה להתגלות כשגיאה.

אנשי המקצוע של חברת א. ורון – יזמות, ניהול וליווי פרויקטים כולל אורי ורון, העומד בראש החברה, הם מהטובים בתחומם ומבטיחים לכם, היזמים, התקדמות נאותה ועקבית של הפרויקט, עמידה בזמנים ובתכניות ומסירה שלו בתוך טווח הזמן שנקבע.

החברה עצמה מתמחה, בעבור חברות גדולות ובינוניות המתכננים יזמות נדל"ן בקנה מידה גדול בגיבוש אסטרטגי ייחודי עבור הלקוח ובמתן שירותי ייעוץ וניהול בתחום הבנייה והפיתוח החל משלב הייזום הראשוני, דרך תהליך קבלת האישורים הנדרשים וכלה בשלב הביצוע – צרו קשר עוד היום והבטיחו לעצמכם שקט נפשי וחיסכון כספי משמעותי.